Opera Wrocławska - jak dojechać?

Taxi Wrocław ma zaszczyt zaprezentować coś dla prawdziwych melomanów oraz miłośników sztuki. To wyjątkowe miejsce na mapie kulturalnej Wrocławia, bez którego artystyczne oblicze miasta prezentowałoby się zupełnie inaczej niż obecnie. Czy już domyślasz się o jakiej instytucji jest mowa? Tak to Opera Wrocławska, która jest jednym z teatrów mieszczących się przy ulicy Świdnickiej. Opera jest miejscem nie tylko ciekawym ze względu na swoje przeznaczenie i grane w niej spektakle.

Gdański Teatr Szekspirowski

Gdański Teatr Szekspirowski jest miejscem, obok którego nie można przejść obojętnie. Teatr zbudowany został na kształt londyńskiego Globe Theater w 2008 roku i co roku ściąga dziesiątki tysięcy widzów z całej Polski. Teatr Szekspirowski jest teatrem impresyjnym, który gości na swoich deskach wiele modernistycznych przedstawień z całej Europy. Jeżeli cenisz sobie dobrą sztukę, nietuzinkowe wnętrza oraz ciekawe atrakcje turystyczne to propozycja idealna dla Ciebie.

Brama Wyżynna - jak dojechać?

Brama Wyżynna w Gdańsku to prawdziwa perełka renesansu. Brama znajduje się przy jednej z głównych tras przejazdowych i od samego początku zachęca nietuzinkowym projektem oraz idealnym odwzorowaniem czasów, z których pochodzi. Kiedyś była główną bramą do miasta i służyła mu przez długie lata, broniąc obywateli w niepewnych czasach, kontrolując ruch oraz łącząc miasto zresztą świata. Jej budowę datuje się na 1575 rok, a autorstwo projektu przypisuje się Willemowi van den Blocke.

Bulwar nad Odrą we Wrocławiu

Każdy bulwar nad Odrą we Wrocławiu jest chętnie odwiedzanym miejscem przez wszystkich mieszkańców miasta spragnionych rekreacji. Wrocław jest miastem, które szczególnie wyróżnia się dzięki odpowiedniemu zagospodarowaniu nadrzecznych terenów spośród innych większych aglomeracji na terenie Polski. Wrocławianie tłumnie odwiedzają te miejsca w letnie popołudnia i wieczory, by oddać się aktywnościom, które najbardziej przypadną im do gustu.

Palmiarnia Poznańska - jak dojechać?

Palmiarnia Poznańska nie od dziś zajmuje czołowe miejsce na liście atrakcji tego miasta. To niezwykła placówka botaniczna, w której możliwe jest zobaczenie ponad tysiąca gatunków roślin, ponad stu ryb oraz kilkadziesiąt gatunków roślin wodnych. To największa palmiarnia w Polsce oraz jeden z największych obiektów tego typu w Europie. Wybierając się tam z całą rodziną niezwykle wartościowo możesz spędzić cały dzień oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek ze świata botanicznego, o których do tej pory nie miałeś nawet pojęcia.

Park Cytadela w Poznaniu

Czy wiedziałeś, że park Cytadela to największy zielony kompleks w Poznaniu, a może nawet i w całej Wielkopolsce? Jeżeli nie, to Taxi Poznań chętnie nie tylko Ci o tym opowie, ale również zawiezie Cię na miejsce, kiedy zdecydujesz się spędzić odrobinę czasu w gronie rodziny. Park Cytadela jest oazą miejskiego spokoju oraz sprzyja uprawianiu wielu sportów na świeżym powietrzu. Co weekend odbywają tam się ciekawe wydarzenie, dzięki którym nie ma mowy o nudzie w mieście. Warto również wspomnieć, że godny uwagi jest również projekt parku.

Kolejkowo we Wrocławiu - jak dojechać?

Czy znajdziemy tutaj fanów kolejnictwa oraz kolejek? Kto z nas w dzieciństwie nie marzył o bajecznym zestawie torów oraz pociągów wzorowanych na najbliższym otoczeniu? Chyba każdy i nie dotyczy jedynie chłopców. Kolejkowo we Wrocławiu jest szansą na częściowe spełnienie tego marzenia. To okazja na zobaczenie oraz poznanie kilkudziesięciu imponujących makiet z jeżdżącymi modelami kolejek oraz samochodów. Taxi Wrocław szczególnie poleca odwiedzenie tej atrakcji w ramach weekendu z rodziną.

Góra Gradowa - jak dojechać?

Można stwierdzić, że Góra Gradowa to najbardziej wysunięty na północ wierzchołek Gdańska. Wzniesienie o wysokości 46 metrów nad poziomem morza niegdyś było miejscem Bastionu Jerozolimskiego, dziś jest Grodziskiem i najlepszym punktem widokowym w całym Trójmieście. Z góry rozpościera się idealny widok na miasto oraz morze. Odwiedzenie wzniesienia jest polecane o każdej porze roku oraz dnia. Za dnia warto zwrócić wzrok w kierunku morza i zrobić fenomenalne zdjęcia, zaś w nocy warto delektować się widokiem rozświetlonego Trójmiasta.

Gitarowy Rekord Guinnessa 2019

Aby tradycji stało się zadość już 1 maja 2019 roku wrocławski Rynek stanie się miejscem spotkań gitarzystów ze wszystkich stron świata. Gitarowy Rekord Guinnessa 2019 to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego kilka tysięcy gitar ma szansę zagrać jednym brzmieniem. W zeszłym roku padł rekord 7411 gitar grających w tym samym czasie kultowy przebój Jimiego Hendrixa „Hey Joe”. W tym roku mamy zamiar zrobić to po raz kolejny. Zabierz gitarę i swojego znajomego, a na pewno ustanowimy ten rekord po raz kolejny.

Pyrkon 2019

Pyrkon jest jednym z tych wydarzeń, na które czeka się przez okrągły rok nie tylko w Poznaniu. Tym razem wydarzenie odbędzie się w weekend od 26 do 28 kwietnia tradycyjnie już na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Pyrkon jest przede wszystkim świętem fanów fantastyki i powala na spotkanie się fanów, twórców, producentów oraz wszelkich podmiotów związanych z tą ideą w jednym miejscu i w jednym czasie.

Strony