Arkonka jest wyjątkowym kompleksem sportowo-rekreacyjnym, w którym można być blisko z naturą o każdej porze roku! Dlaczego warto się wybrać na Arkonkę w Szczecinie i jak zaplanować podróż, by odbyła się bez niespodzianek?

Arkonka Szczecin

Arkonka w Szczecinie to dawne jezioro, a obecnie potężny kompleks rekreacyjny, w którym miło można spędzić czas z rodziną czy znajomymi. Latem, od czerwca do sierpnia funkcjonuje tu kompleks basenowo-rekreacyjny, w którym przez cały dzień można zażywać kąpieli i wariować na zjeżdżalniach. Znaleźć tam można także korty do tenisa, miejsce do gry w badmintona lub plac do siatkówki, skatepark i wiele innych atrakcji dla dużych i małych użytkowników. Kąpielisko Arkonka w ramach finansowania ze środków Unii Europejskiej w 2013 roku zostało przebudowane w miejsce, gdzie naprawdę każdy może znaleźć rozrywkę dla siebie. Zimą skatepark zmienia się w lodowisko Arkonka - to fantastyczny czas, by nauczyć się jeździć na łyżwach i miło spędzić czas z dziećmi!

Jak dotrzeć na Arkonkę

Kierowcy zmierzający na Arkonkę mogą skorzystać z 200 miejsc parkingowych. Na rowerzystów czeka też wiele stojaków na rowery. Najłatwiej jednak jest skorzystać z Taxi Szczecin, by dojechać bezpośrednio na miejsce, spędzić miłych kilka godzin na zabawie, a następnie wybrać się taksówką w drogę powrotną. Przy obecnych promocjach i niskich cenach taxi, przejazd taksówką jest dużo bardziej opłacalny niż jazda prywatnym autem, a na pewno wygodniejszy niż komunikacją miejską.